Március 15.

2015.03.11

Március 15.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kezdete ez a nap, ami egyben jelkép is.
E napon az emberek kokárdát tűznek a ruhájukra, megkoszorúzzák Petőfi Sándor, Kossuth Lajos szobrát.
Mi az óvodában szintén megemlékezünk erről a napról és a forradalomról. Beszélgetünk a magyar huszárokról, csatákról, a katonák életéről. Új fogalmakat tanulunk: szabadság, forradalom, kokárda, megemlékezés. A hazafias versekkel, múltunkkal kapcsolatos emlékekkel alakítjuk a  gyerekek hazánkhoz fűződő pozitív érzelmi viszonyát. Élményszerűen, játékosan lehet ezt a témát megközelíteni ilyen kis korban. Ezért mentünk a Csibe csoporttal - immár 4.alkalommal - komáromi a Monostori Erődbe. A Múzeum tárlatában megismerkedtünk a korabeli fegyverekkel, katonai egyenruhákkal. Versünkkel, énekünkkel tisztelegtünk a régmúlt hősei előtt. Kis ajándékunkkal díszítettük fel az udvaron a nagy ágyút. Szülők, nagyszülők is csatlakoztak hozzánk. Együtt egy szép délelőttöt töltöttünk el, és ajándékoztuk meg a kicsiket egy emlékezetes és hasznos élménnyel. Köszönjük a kísérő felnőtteknek a segítséget, és a Monostori Erődnek a lehetőséget.

Faltysné Ujvári Anna: Magyar vagyok

Az én népen neve: magyar.
Jelünk: piros-fehér-zöld.
Hogy én magyar gyermek vagyok,
Engem büszkeséggel tölt.

Az én hazám: Magyarország-
Bölcsőhelyem, otthonom,
Gyarapítom, vigyázok rá,
Tönkretenni nem fogom.

Az én édes anyanyelvem-
Édesanyám bízta rám-
A nagyvilág legszebb nyelve.
Bízzál bennem kis hazám!

A mappában található képek előnézete Erőd